Заняття почалося з емоційного налаштування, що сприяло школярам повністю показати свої знання, вміння і навички. Діти із задоволенням за допомогою вправи «Наведи і прочитай» з’єднали запропоновані елементи на картках та визначили тему уроку «Чому печінку називають фільтром організму?»
Безумовно, цікавим, таким, що збуджує розум та уяву, розширює кругозір став наступний етап – дослідницька діяльність з виготовлення фільтра за допомогою якого школярі очищували воду. Діти з легкістю виконують те, що викликає в них інтерес, а коли навчання цікаве, тоді воно й ефективне.
При вивченні нового матеріалу діти довідалися, що печінка виконує понад 500 функцій необхідних для існування людини. Визначали, які продукти корисні для печінки; сформулювали правила, як людині дбати про здоров’я своєї печінки. Продовження вивчення нового матеріалу відбувалося за допомогою гри «Шкідливе&корисне», працюючи у парах на картках школярі червоним кольором позначали шкідливу їжу, зеленим – корисну. Вчитель відтворював раніше вивчений матеріал, відновлював в пам’яті опорні знання учнів використовуючи таблиці, картки, малюнки. Працюючи в робочому зошиті.
Протягом вивчення нового матеріалу виявлялися взаєморозуміння, доброзичливість, взаємопідтримка учнів між собою та вчителя й учнів. Ефективно було організовано самостійну діяльність учнів у поєднанні з елементами самоосвіти та самовиховання. Школярам була надана можливість порівняти й оцінити різні підходи до того, що вивчалося на уроці. Учні працювали творчо і тому досягли певних результатів.
Після цього було проведено руханку, яка додала дітям не лише активності та підвищила їхню працездатність, але й діти з’ясували, що хот-дог, хоч і «запалював» та смачно виглядав, але все ж відноситься до їжі, яка шкодить і печінці, і здоров’ю в цілому.
Для закріплення набутих знань діти передивилися відеоролик – поради дієтолога та з’ясували, що потрібно печінці, щоб бути здоровою, де учні змогли застосувати набуті на уроці знання. Різного роду завдання, що їх виконували діти, розвивали пізнавальну активність, спонукали до аналізу і логічних дій. Протягом всього уроку дітям було цікаво та комфортно. Діти почувалися співавторами уроку, були активними й відповідальними, використовували можливість робити вибір і відстоювати власну позицію, здійснювали пошукову діяльність, висловлювали повагу до чужих поглядів, виявляли взаєморозуміння й взаємопідтримку, були товариськими.
На етапі підсумку уроку дітям було запропоновано закінчити речення. Це завдання дало змогу визначити, що було найцікавішим для дітей, про що вони мріють, щоб застосовувати це при плануванні наступних уроків. З учнями було проведено інструктаж щодо виконання домашнього завдання, яке було різнорівневим. Заняття сприяло вихованню відповідального ставлення до свого харчування та здоров’я загалом, мало високий зв'язок з життям, наявні міжпредметні зв’язки.